Mestské lesy v Bratislave  

Development of recreational activities in natural protected areas


Vyhľadávanie

Rozšírené vyhľadávanie


 

Cesta: Titulka

 

Otvorenie areálu Esslinger Furt

otvorenie_esslinger_deti
V rámci EÚ projektu urbANNAtur zriadilo Magistrátne oddelenie 49 – Lesný úrad a poľnohospodársky podnik mesta Viedeň v časti lokality Esslinger Furt vo viedenskom obvode Donaustadt novú rekreačnú zónu, ktorá bola otvorená dňa 10. 06. 2013 za účasti projektového partnera Mestských lesov v Bratislave, žiakov 3.B základnej školy GTVS Kirschenallee a ďalších pozvaných hostí.
 

 
 

„Budovanie siete chodníkov a moderné atraktívne formovanie zelene zvyšovali postupne od roku 2012 hodnotu územia v lokalite Esslinger Furt. Nová rekreačná zóna má obyvateľom Viedne ponúknuť atraktívne možnosti oddychu v prírodnom prostredí ešte pred vstupom do Národného parku Dunajské luhy. 85 % nákladov na jej vybudovanie bolo pokrytých z prostriedkov EÚ a projekt urbANNAtur sa tak stal dobrým príkladom úspešnej medzinárodnej spolupráce medzi mestami Viedeň a Bratislava,“ povedala v súvislosti s otvorením tejto rekreačnej zóny Ulli Sima, radkyňa mesta Viedeň pre životné prostredie.

Nová rekreačná zóna Esslinger Furt

Celková rozloha lokality Esslinger Furt je približne 14,5 ha a nová rekreačná zóna sa rozkladá asi na 4,2 ha. „Vďaka realizácii projektu v lokalite Esslinger Furt tu návštevníci nájdu  nielen pestrú a zaujímavú ponuku aktivít prírodnej pedagogiky, ale aj dostatok priestoru na oddych priamo pred bránami Národného parku,“ zhodnotil riaditeľ viedenských mestských lesov Andreas Januskovecz .

MO 49 tu pre obyvateľov Viedne pripravilo nasledovné možnosti rekreácie:

•Náučný chodník na tému ekologické poľnohospodárstvo s informačnými tabuľami o poľných plodinách, ktorý je vhodný najmä pre rodiny s deťmi a žiakov

•Jazdecký a cyklistický chodník, ktorý vedie popri tematickom chodníku

•Detské ihrisko určené dievčatám i chlapcom s preliezačkami, hojdačkou a kolotočom

•Zónu pre psov s rozlohou 3.200 m2

• Stoly a lavičky, Parkfunnys (kamene na sedenie) a gabionové konštrukcie (lavičky plnené kameňmi a drevom)

•Na celej ploche boli vysadené listnaté a divé ovocné stromy (lipa veľkolistá, lipa malolistá, hrab obyčajný, dub letný, orech kráľovský, jarabina, brest, jabloň planá, hruška planá, javor poľný, čerešňa vtáčia, jaseň štíhly). Pri ich výsadbe v roku 2012 pomáhali aj deti z Viedne a Bratislavy.

•Dva kopce na sánkovanie


otvorenie_esslinger_grupa
 
Kontakt: Web editor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.7.2013 / 16.7.2013

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Bratislava

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies