Mestské lesy v Bratislave  

Development of recreational activities in natural protected areas


Vyhľadávanie

Rozšírené vyhľadávanie


 

Cesta: Titulka > PR Aktivity > Výstavy

 

Wien - Nationalparkhaus Lobau

 

 
 

Výstava návrhov riešení mestskej zelene v Bratislave a vo Viedni v Centre národného parku Viedeň Lobau

Od 10.októbra si návštevníci Centra národného parku Lobau mohli pozrieť výstavu nových koncepcií mestskej zelene v rýchlo rastúcich aglomeráciách Viedne a Bratislavy. Autormi riešení boli študenti Fakulty architektúry STU v Bratislave, ktorí vo svojich prácach prezentovali možnosti rekreácie z hľadiska stúpajúceho počtu návštevníkov v prímestských oddychových zónach Viedne a Bratislavy.

 

Nová ponuka rekreačných aktivít v prímestských chránených prírodných oblastiach Viedne

 

Viedeň patrí celosvetovo k mestám s najvyššou životnou úrovňou. Asi polovicu hlavného mesta Rakúska tvorí zeleň a približne jednu pätinu pokrývajú lesy, vďaka čomu Viedeň obsadzuje popredné priečky pri hodnotení množstva zelene v európskych veľkomestách. Nové stratégie, ktoré rozvíja aj „urbANNAtur“ ako projekt cezhraničnej spolupráce, financovaný zo zdrojov EÚ, sú dôležitým impulzom pre efektívne riadenie stúpajúcej návštevnosti obľúbených rekreačných zón v blízkosti miest.

Mestá Viedeň a Bratislava, ktoré spája Národný park Dunajské luhy, majú podobné predpoklady a porovnateľné nároky na využitie životného priestoru v urbanizovanom území.

Viedeň je jedným z mála miest na svete, ktoré sa môžu popýšiť národným parkom v rámci svojich hraníc. Vyhlásenie dunajských luhov za národný park v roku 1996 zabezpečilo z dlhodobého hľadiska zachovanie tohto ekologicky významného územia, ktoré dnes ponúka životný priestor ohrozeným živočíšnym a rastlinným druhom v bezprostrednej blízkosti rakúskej metropoly.   

Oblasti Obere a Untere Lobau majú dôležitý význam nielen pre ochranu prírody, no sú aj obľúbenými rekreačnými zónami obyvateľov Viedne. Viedenskú časť národného parku navštívi ročne približne jeden milión návštevníkov a ich počet sa neustále zvyšuje. Pre Lesný úrad mesta Viedeň je narastajúca návštevnosť výzvou, ktorej sa snaží čeliť vhodnou atraktívnou ponukou rekreačných aktivít v okolí národného parku a chráneného územia.

Poster, brožúra a fototrailer, ktoré sú k dispozícii v Centre národného parku, dokumentujú vývoj zámerov v rámci projektu „urbANNAtur“ od jeho začiatku až po konkrétne plánovanie. 

 

 
Kontakt: Web editor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.12.2011 / 9.12.2011

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > PR AKTIVITY > Výstavy
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Bratislava

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa